Okruglice od puretine i tikveOkruglice od puretine i tikve savršeno su jesensko jelo koje dokazuje da se uz samo nekoliko sastojaka može napraviti vrhunski obrok i ručak za pamćenje. Mljevena puretina mogla bi sasvim jednostavno završiti u obliku najobičnijih faširanaca, i ne bi tu bilo ništa pogrešno jer faširanci iliti polpete su jako fini naročito uz npr. restani krumpir. Ništa pogrešno i jako fino, ali tako dosadnooooo 🙂 I zato sam odlučila od puretine koja je inače malo specifičnog okusa i prilično suha ali zato i jedno od najzdravijih vrsta mesa, napraviti fine okruglice u čije sam samo srce stavljala po kockicu sočnog edamera, a da bi stvar bila bolja u puretinu sam ubacila 1/2  naribane, fine muškatne butternut tikve koja je svojim specifičnim okusom samo upotpunila cijeli doživljaj. Uz okruglice od puretine i tikve sam umjesto krumpira, pripremila domaće široke rezance sa satarašom (eh da, trebalo je iskoristiti zadnje od zadnjih rajčica i papričica iz vrta) i sve u svemu, svi smo bili oduševljeni ovim koloritnim ručkom usred tjedna. Budući sam tih okruglica ispekla malko previše, prerezane na polovice, dobro su poslužile kao punjenje u sendvičima koje si klinci nose u školu za užinu, dakle i ručak i užina = dvije muhe jednim udarcem 😉

Okruglice od puretine i tikveOkruglice od puretine i tikve

POTREBNO:

  • 500 g mljevenog purećeg mesa
  • 1/2 butternut tikve
  • 1 jaje
  • šalica (2 dl) krušnih mrvica + 1/2 šalice za uvaljavanje
  • 1 žlica kiselog vrhnja
  • svežanj peršinovog lišća
  • žlica sjeckanog vlasca
  • 2 češnja češnjaka
  • 1 manji luk
  • 2 žličice slatke crvene mljevene paprike
  • vegeta, sol, papar
  • 80 g sira edamera

PRIPREMA:

  1. Tikvu oguliti i naribati na ribež. Sir izrezati na male kockice.
  2. U većoj posudi pomiješati meso, ribanu tikvu, jaje, vrhnje, krušne mrvice, sitno sjeckan luk i češnjak, peršin, vlasac i ostale začine. Sve skupa dobro premijesiti rukom dok masa ne postane kompaktna.
  3. Od pripremljene mase, uzimati po malo u ruku, u sredinu utisnuti komadić sira pa oblikovati okruglicu veličine malo manje od ping-pong loptice. Svaku okruglicu uvaljati u krušne mrvice.
  4. Pržiti okruglice u dubokom ulju dok lijepo ne porumene. Ocijediti ih na papirnom ubrusu od viška masnoće.
  5. Poslužiti uz prilog po želji, ili ovako kao što smo to mi, uz sataraš sa širokim rezancima.

Dobar tek!

Recept u slikama:

Pripremiti smjesu od puretine i tikve, te sir za punjenjeNapraviti okrugliceOkruglice pržiti u dubokom uljuPoslužiti okruglice uz sataraš...dobar tek!Okruglice od puretine i tikve punjene sirom

Oznake:

  • Prikaži komentare (0)

  • Odgovori

Vaš e-mail neće biti objavljen. Obavezna polja označena su sa *

Komentar

  • Ime *

  • E-mail *

  • Webstranica


Pročitajte na ReciPeci i …

Pretepeni krastavci

Osvanuo je evo još jedan sunčan i vruć dan i najljepše bi bilo provesti ...

Mravinjak torta

Kada poželim ispeći neki novi kolač najčešće posegnem u neku od svojih kuharica ili ...

Domaće tanke kore za savijaču

Iako mi kuhanje i muvanje po kuhinji pričinja veliko zadovoljstvo te bih bez razmišljanja ...

Hasselback krumpiri – jako fini punjeni harmonika krumpiri

Iako su pečeni krumpiri u raznim varijantama u našoj kuhinji prilično česta pojava, Hasselback ...

Kokos kiflice

Evo konačno sam uhvatila malo vremena da isprobam bar jedan recept iz bilježnice bake ...