
Potrebno:
- 1 kg purećeg bijelog mesa
- oko 20 tanko narezanog suhog vrata
- nekoliko listića topljenog sira u listićima
- 15 dag sira gaude (ili nekog drugog tvrdog sira koji se lako riba)
- 50 dag šampinjona
- 1 luk
- svežanj peršinovog lišća
- 3 žlice kiselog vrhnja
- vegeta, sol, papar
Priprema:
- Meso narezati na manje medaljone i lagano istući batom za meso. Posoliti i na malo ulja kratko ga ispržiti s obje strane da porumeni.
- Meso odložiti na stranu, pa skuhati umak od šampinjona:
- na malo ulja pržiti nasjeckan luk, dodati šampinjone narezane na režnjiće te pirjati dok ne ispari sva tekućina. Dodati oko 2,5 dl vode, posoliti (povegetiti) i popapriti, dodati nasjeckano peršinovo lišće, lagano prokuhati pa dodati kiselo vrhnje. Odmah potom uliti razmućeni gustin sa malo vode pa kratko prokuhati.
- U namašćeni lim slagati pečeno meso, na svaki komad staviti komadić suhog vrata i topljenog sira, sve zaliti umakom od šampinjona i obilno posipati ribanim sirom. Peći u pećnici na 200℃ oko 20 min dok se ne zapeče i ne stvori zlatno-smećkasta korica od sira.
Poslužiti uz zapečeni krumpir pire, krokete od krumpira i zelenu salatu.
Dobar tek!













Prikaži komentare (5)
mirjana
Divno!!!!Jako mi se svida tvoj nacin kuhanja i prezentovanja jela !!!zaista svaki puta kada imam vremena svratim na tvoje stranice i lijepo se ugostim :!!!!!
Srdfacan pozdrav !!Mirjana
Sandra
Hvala Mirjana. Prelistala sam malo i vaš blog i također pronašla puno zanimljivih receptića. Fotografije su vam isto odlične, baš ih je gušt gledati 🙂 Svratite opet do recipeci jer svako malo osvane nešto novo kod mene 😉
Lijep pozdrav!
Sandra
Tanja
evo ja nikako da se javim , i pohvalim ovaj tvoj recept a i mnoge druge koje sam probala s tvog bloga….moj sin posebno obožava ovu zapečenu puretinu, često je sad radim -ja mu sve pripremim on sam nariba sir i zapeče pred odlazak u školu, super, super, super…..pozdrav iz Splita
Marija
Da li se za umak koristi kiselo vrhnje iz čašice ili vrhnje za kuhanje?
Sandra Gašparić
Može i jedno i drugo…ja češće koristim kiselo vrhnje.