Ajme evo smo već par dana bez kupanja. Zahladilo je, a sad i kiša pada. Dica su već nervozna, pa smo se malo zabavljali. Ovo je ideja tete Ivane iz našeg vrtića.  Od lako dostupnog materijala kojeg svi imamo oko sebe mogu se napraviti čuda i jako lijepe stvarčice. Poput ove posudice koju možete koristiti kao stalak za olovke ili možda kao vazu za suho cvijeće 😉 Potičući djecu na izradu stvari od ovakvih reciklirajućih materijala poput kartona i kartonskih tuljaca, potičete ih na pozitivan stav prema recikliranju i čuvanje prirode uopće.

Za izradu ove jednostavne posudice je potrebno:

  • plastične slamke raznih boja
  • ljepilo uhu
  • karton od role wc papira
  • kartončić za podlogu
  • boje po želji

Znači, karton obojati proizvoljno ( mi smo koristili vodene, da duže traje 😉 ). Na njega ljepiti slamčice po želji, odrezati na željenu duljinu. Pri vrhu još zavežite i ako je potrebno ljepilom učvrstite mašnicu za ukras! Na kraju zaljepiti i karton za podlogu i eto posudice za sve i svašta. Ideja mi se svidjela jer je jednostavna, a materijal je dostupan i jeftin.

Ovo je također dobra ideja za poklon nekome, pogotovo ako želite pokloniti nešto unikatno i rukom rađeno. Takvi su pokloni uvijek draži jer su od srca i sa puno truda napravljeni. Obično se naše drage bake i djedovi ovakvim darovima koje su im unuci sami napravili najviše razvesele. Pa eto, čak ako vam baka nema rođendan uskoro, napravite ovakvu posudicu i poklonite je tek tako, bez nekog razloga. Jer, bake su to zaslužile!

Vaša Lili

Još par fotografija same izrade:

Oznake:

  • Prikaži komentare (0)

  • Odgovori

Vaš e-mail neće biti objavljen. Obavezna polja označena su sa *

Komentar

  • Ime *

  • E-mail *

  • Webstranica


Pročitajte na ReciPeci i …

Nagrada nasuprot kazni

Piše: Mara Čović, pedagog NAGRADA JE DOBRODOŠLA U SVAKOM TRENUTKU Ljudski je pogriješiti. A ...

Razmjena i nabavka školskih udžbenika za školsku godinu 2010/2011.

Školska godina je završila,  klinci su svoje odradili, neki više neki manje uspješno 😉 ...

Paprike punjene krumpirom

Vaši recepti za nagradnu igru Recept poslala: Anita Baćurin iz Gline PAPRIKE PUNJENE KRUMPIROM ...

Bojanke Valentinovo

Iako je Valentinovo u zadnje vrijeme postao poprilično iskomercijaliziran dan, velika većina će baš ...

Novi Jar Dermaprotect – recenzija

Nedavno su me iz P&G-a kontaktirali i zamolili da isprobam njihov novi proizvod za ...