U ovo zimsko doba kada izbor svježeg voća baš i nije velik, treba se snalaziti sa onim što se može naći. Čak i ako niste ljubitelji ovog voća ili bilo kojeg drugog voća, bilo bi dobro početi ga konzumirati baš sad kada je malo zatoplilo kako bi pomogli svom organizmu u obrani od svih onih malih beštija gripe i prehlada koje bi nas sada vrlo lako mogle napasti. Zašto kivi? Pa zato jer je dostupan skoro svugdje, nije preskup a prepun je vitamina C, stimulira imunitet i pomaže pri detoksikaciji organizma! Ma, čak ako i ne vjerujete u sve to i ako vam ne pomogne u ničemu od ovoga što sam rekla, osjećat ćete se bolje već samom činjenicom da ste pokušali za sebe učiniti nešto 😉 A što je bolje od toga da jedete zdravo i još pritom kremasto, slatko i fino?! Ovaj me kolač s kivijom ustvari podsjetio na kremaste ljetne kolače, jer je osvježavajuć i lagan a već ta njegova vesela zelena boja mene podigne i čini da se osjećam bolje. Odlično je i to što je ovaj kolač prilično jednostavan za napraviti, i kad malo bolje pogledate nema tu puno filozofije: običan smeđi biskvit, obična bijela krema i svježi kivi! Ali vjerujte, baš ta jednostavnost ga čini tako finim. Evo recepta:

POTREBNO:

Za biskvit:

  • 6 jaja
  • 6 žlica šećera
  • 1,5 dl ulja
  • 1/2 dl mlijeka
  • 7 žlica brašna
  • 2 žlice kakaa
  • 1/2 praška za pecivo
  • 1 bourbon vanilin šećer (može i bez njega)

Za kremu:

  • 6 dl mlijeka
  • 7 žlica brašna
  • 7 žlica šećera
  • 2 vanilin šećera
  • 15 dag margarina
  • I još: 9-10 svježih kivija, 1,5 dl mlijeka za preliti biskvit, 1 vrećica svijetlog preljeva za torte

PRIPREMA:

  1. Za biskvit razdvojiti žumanjca i bjelanjca, pa miksati prvo žumanjca sa šećerom. Dodavati postepeno ostale sastojke. Na kraju umiješati posebno istučeni čvrsti snijeg od bjelanjaka. Izliti u namašćen i pobrašnjen lim za pečenje (srednja veličina) i peći na 180ºC 35 min. Još vrući biskvit ravnomjerno žlicom preliti toplim mlijekom.
  2. Za kremu razmutiti pjenjačom brašno, šećer i vanilin šećer sa 2 dl mlijeka. Ostatak mlijeka staviti da zakuha, pa u kipuće umiješati smjesu od brašna i šećera. Kuhati uz miješanje dok se krema ne zgusne. Kada se krema počne zgušnjavati dok se kuha, najlakše ćete ju izraditi ako uzmete mikser i misakte dok se ne skuha do kraja. Tako sigurno neće imati grudice 😉 U ohlađeno umiješati izrađen margarin.
  3. Ohlađen biskvit premazati kremom, složiti preko nje tanko narezane ploške kivija, preliti svijetlim preljevom za torte koji ste pripremili prema uputi na vrećici, dobro rashladiti i poslužiti narezano na kocke.

Dobar tek!

Recept u slikama(snimljeno Olympus digitalnim fotoaparatom): :

Oznake:

  • Prikaži komentare (5)

  • Amaterka

    Nisam inače ljubiteljica kivija, ali je ovaj kolač s kivijem baš primamljiv 🙂

  • Valentina

    Ovaj kolač sam već prije radila, našla sam ga na coolinariki i baš je dobar, osvježavajući.

  • Goran

    kolac je odlican 😉

  • Marina

    SUPER KOLAČ BAŠ GA SAD PRAVIM

  • Lana

    Fantastičan kolač! Upravo napravljen! Svaka čast na ovoj stranici ima fenomenalne recepte za kolače, nekoliko sam ih već napravila, ali onaj s kestenom i višnjama je vrh, stalno ga radim!!!!

  • Odgovori

Vaš e-mail neće biti objavljen. Obavezna polja označena su sa *

Komentar

  • Ime *

  • E-mail *

  • Webstranica


Pročitajte na ReciPeci i …

Orehnjača

Dakle, došla je na red i ona, jedna i jedinstvena Orehnjača. Došuljala se u ...

Frkoviti lisnati štapići

Ovog smo vikenda imali puuuuno gostiju u našem malom stanu. Naime, Matko je slavio ...

Rozen kocke sa orasima i keksima koje se tope u ustima!

Kada su božićni kolači u pitanju, nekako se najviše veselim onim sitnim kolačima koji ...

Šareni uskršnji cupcakes

Proljetno-uskršnje vrijeme idealno je za probuditi sva svoja osjetila pomalo ušuškana i umrtvljena od ...

Krem juha od koprive – zdravlje u tanjuru

Krem juha od koprive savršen je način da se stopite s prirodom i iskoristite ...

Gougères – francuska peciva kao slane princes krafne

Kako bih razbila monotoniju u pripremi kiflica ili klipića koje radim stvarno često, pokušala ...