OLYMPUS DIGITAL CAMERAŠparoge u 7. mjesecu? Moguće? I meni se učinilo ne moguće kada sam u trgovini spazila 10-tak stručaka zelenih šparoga koje su izgledale baš kao da su samo mene čekale. Prvi test opipom i učine mi se sasvim čvrste i svježe (no dobro, poskrivečki sam jednu probala pretrgnuti i pukla je k’o od šale 😉 ), drugi test njuškanjem i ne osjetih ništa neprijatno ili čudno. Dakle, to su stvarno svježe šparoge 😀 Budući mi se već u trenutku kad sam ih spazila u glavi rodila ideja o jednom finom quiche lorraineu, odlučih se ne zamarati previše mišlju o tome odakle svježe šparoge u srpnju kad im je vrh sezone proljeće, eventualno lipanj, pa ozelenih svoju košaricu jednim stručkom. I tako, sasvim iznenada nastade ovaj fini i jednostavni ručak kojega smo svi baš u slast pojeli i to uz punu zdjelu miješane salate od paradajza, paprike i pokojeg luka. Evo recepta:

Potrebno:

  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA1 komad lisnatog tijesta (koristila sam već razvaljano nezamrznuto tijesto)
  • stručak zelenih šparoga
  • 4 jaja
  • 5-10 dag salame ili suhog vrata
  • 1 luk
  • komadić dimljene slanine ili pancete
  • 10 dag sira trapista (gouda ili neki sličan)
  • 4 žlice kiselog vrhnja

Priprema:

  1. Šparoge očistiti od tvrdog dijela stabljike i kratko prokuhati kako bi pustile svoju gorčinu.
  2. Jaja pjenjačom umutiti uz dodatak kiselog vrhnja, vegete, soli i papra.
  3. Sitno sjeckan luk pržiti na malo ulja uz dodatak sitno sjeckane slanine.
  4. Na pripremljeno lisnato tijesto složiti prženi luk sa slaninom, potom red narezane salame ili suhog vrata, preko toga šparoge, sve skupa zaliti mješavinom jaja i kiselog vrhnja, posipati ribanim sirom i staviti peći u zagrijanu pećnicu na 200ºC 30 min. Pita je gotova kada se s vrha stvori zlaćana korica.
  5. Poslužiti vruće uz salatu po želji.

Dobar tek!

Recept u slikama (snimljeno Olympus digitalnim fotoaparatom):

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Oznake:

  • Prikaži komentare (0)

  • Odgovori

Vaš e-mail neće biti objavljen. Obavezna polja označena su sa *

Komentar

  • Ime *

  • E-mail *

  • Webstranica


Pročitajte na ReciPeci i …

Orahovac – recept za najbolji domaći liker od oraha

Lipanj je mjesec kada se proljeće na izmaku pokaže u svojoj punoj ljepoti okusa ...

Čokoladna Pavlova s lješnjacima

Čokoladna Pavlova s lješnjacima nije se slučajno dogodila u našoj kuhinji kako to najčešće ...

Fantazija kocke – najkremastiji kolači na svijetu

Ako ste se ikad zapitali postoji li najkremastiji kolač na svijetu, odgovor je: Da, ...

Krumpir s rižom i slaninom (Krompir šnitz)

Svaki puta kada za ručak radim krumpir s rižom i slaninom, sjetim se svoje ...

Brzi kruh sa sodom bikarbonom – soda bread

Brzi kruh sa sodom bikarbonom bez kvasca i bez potrebe za uzdizanjem prava je ...